:

Próximos
Seminarios
Programación
Memoria
Máis Información


2008
       
Agosto

 

17 de xaneiro

Ponente: José-Luis Pinto (Universidad Pablo de Olavide)

Título: Sequencing anomalies in choice experiments (con Brett Day)

22 de xaneiro

(martes)

Ponente: Tina Kao (Australian National University)

Título: Product customisation in the spokes model (con R. Aoki e J. Hillas)

24 de xaneiro

Ponente: Timothy Kam (Australian National University)

Título: On a dynamic public insurance game with heterogeneous agents (con R. Stauber)

31 de xaneiro

Ponente: César Pérez López (Instituto de Estudios Fiscales e Universidad Complutense de Madrid)

Título: Las bases de microdatos del Instituto de Estudios Fiscales. Diseño y características (con S. Díaz de Sarralde e F. Picos)

 

7 de febreiro

Ponente: Richard Friberg (Stockholm School of Economics)

Título: The currency denomination of exports - a questionnaire study (con Fredrik Wilander)

11 febreiro

(luns)

Ponente: Jorge Oviedo (Universidad Nacional de San Luis, Argentina)

Título: The blocking lemma for a Many-to-one Matching Model

12 febreiro

(martes)

Seminario Interno

Ponente: Francisco Azpitarte

Título: Measurement and identification of asset-poor households: a cross national comparison between Spain and the UK

19 febreiro

(martes)

Seminario Interno

Ponente: Julia Touza

Título: Un enfoque bioeconómico a la gestión forestal

21 de febreiro

Ponente: Nuno Garoupa (University of Illinois e IMDEA)

Título: Judicial Independence and Party Politics in Kelsenian-Type Constitutional Courts: The Case of Portugal and Spain (con S. Amaral e V. Grembi)

 

4 de marzo

(martes)

Ponente: Wolfgang Polasek (Institute for Advances Studies, Vienna, Austria)

Título: Long term regional forecasting with spatial equation systems

5 de marzo

(mércores)

Ponente: John Weymark (Vanderbilt University, USA)

Título: Optimal nonlinear taxation of income and savings without commitment (con C. Brett)

6 de marzo

Ponente: Claudio Campanale (Universidad de Alicante)

Título: Learning, Ambiguity and Life-Cycle Portfolio Allocation

13 de marzo

Ponente: Miguel Gonzalez-Maestre (Universidad de Murcia)

Título: Copying and superstars (con F. Alcalá)

27 de marzo

Ponente: Andrés de Carvajal (Centre for Research in Economic Theory and Applications, CRETA, e University of Warwick)

Título: On refutability of the Nash-Walras equilibrium hypothesis

 

3 de abril

Ponente: Daniel Fuentes Castro (Universidad de Zaragoza)

Título: Evolución del poder adquisitivo en la economía española desde la entrada en circulación del euro

10 de abril

Ponente: Emanuel Ornelas (London School of Economics)

Título: Outsourcing and Optimal Trade Policy (con J. L. Turner)

17 de abril

Ponente: Bettina Klaus (Universidade de Maastricht)

Título: Stochastic Stability for Roommate Markets (con F. Klijn e M. Walzl)

24 de abril

Ponente: Luca di Corato (University of York)

Título:Optimal Profit Sharing under the Risk of Expropriation

25 abril

(venres)

Ponente: Julio González Díaz (Universidade de Vigo e Universidade de Northwestern)

Título: Ranking participants in tournaments by means of rating functions

30 de abril

(mércores)

Ponente: Carmelo Rodríguez-Alvarez (Universidad Complutense de Madrid)

Título: Efficient Kidney Exchange under Feasibility Constraints

 

8 de maio

(13:00 horas)

Ponente: Alicia Coronil Jónsson (ESIC e Universidad San Pablo-CEU)

Título: ¿El milagro económico islandés?

15 de maio

Ponente: Miguel Angel Ballester (Universitat Autònoma de Barcelona)

Título: Optimal Rationalization of Choice and the Measurement of Rationality (con J. Apesteguia)

20 de maio

(martes ás 12:30)

Ponente: José María Alonso Meijide (Universidade de Santiago de Compostela)

Título: Weighted multiple majority games with unions: generating functions and applications to the European Union

26 de maio

(luns)

Ponente: Helena Pérez Viéitez (Universitat Autònoma de Barcelona)

Título: Un análisis multisectorial de las intensidades energéticas en Cataluña

29 de maio

Ponente: Susana Iranzo (Universidad Rovira i Virgili)

Título: Migration and Trade in a World of Technological Differences: Theory with an Application to Eastern-Western European Integration (con G. Peri)

 

5 de xuño

Ponente: Nektarios Aslanidis (Universidad Rovira i Virgili)

Título: Stock market integration in Eastern Europe: What drives the integration? (con C.S. Savva)

12 de xuño

Ponente: Frédéric Robert-Nicoud (London School of Economics e CEPR)

Título: Offshoring: General Equilibrium Effects on Wages, Production and Trade (con R. Baldwin)

19 de xuño

Ponente: Marcos Álvarez-Díaz (Centre de Recerca Econòmica, UIB y "SA NOSTRA")

Título: Forecasting British Tourist Arrivals to Balearic Islands Using Meteorological Variables and Artificial Neural Networks

26 de xuño

Ponente: Llorenç Pou (Universitat de les Illes Balears)

Título: The Homeownership Rate among the Elderly and the Life Cycle Hypothesis: European Evidence Using Individual and Household Data

 

 

 


 

25 de setembro

Ponente: Claustre Bajona (Ryerson University, Toronto)

Título: Trade, Growth, and Convergence in a Dynamic Heckscher-Ohlin Model (con Timothy J. Kehoe)

 

7 de outubro

(martes, 12:30)

Ponente: C. Shane Reese (Brigham Young University, UT, USA)

Título: A Hierarchical Model for the Reliability of a Complex System

27 de outubro

(luns, 12:00)

Ponente: Jacques Ribemboim (Universidade Federal Rural de Pernambuco)

Título: Neocolonialismo interno e desigualdades rexionais en Brasil

 

Decembro
6 novembro

Ponente: Joan Ramon Borrell (Universitat de Barcelona)

Título: Assessing excess profits from different entry regulation (con L. Fernández-Villadangos)

11 novembro

(martes)

Ponente: Anouar El Ghouch (Universidade de Xenebra, Suiza)

Título: Local polynomial quantile regression with parametric features

13 novembro

Ponente: Mar Racionero (Australian National University)

Título: Unequal wages for equal utilities (con H. Cremer e P. Pestieau)

20 novembro

Ponente: Manuel Toledo (Universidade Carlos III)

Título: Flexibility at the Margin and Labor Market Volatility (con H. Sala e J. I. Silva)

27 novembro

Ponente: Joel Sandonís (Universidad de Alicante)

Título: Downstream mergers and entry (con R. Faulí)

 

4 de decembro

Ponente: Nicola Gennaoili (CREI, Universitat Pompeu Fabra)

Título: Sovereign risk and domestic institutions (con A. Martín e S. Rossi)

15 de decembro

(luns)

Ponente: Patricio Dalton (University of Warwick, U.K.)

Título: Behavioural Decisions and Welfare

18 de decembro

Ponente: Christophe Müller (THEMA, University of Cergy-Pontoise)

Título: Focused Transfer Targeting against Poverty: Evidence from Tunisia (con S. Bibi)



Facultade de CC. Económicas e Empresariais
Universidade de Vigo
Campus Universitario Lagoas-Marcosende
36310-Vigo
GALICIA (España)

Persoa de Contacto: