:

Próximos
Seminarios
Programación
Memoria
Máis Información


2010
   
   
Agosto

 

14 de xaneiro

Ponente: Jorge Rivera Cayupi (Universidad de Chile)

Título: Economía del crimen: algunos modelos y aplicaciones

21 de xaneiro

Ponente: Ana Moro (Universidad de Granada)

Título: The Effect of Aspirations, Habits, and Social Security on the Distribution of Wealth (con J. Caballé)

 

4 de febreiro

Ponente: Nils Ferrand (CEMAGREF, Francia)

Título: Wat-a-Game: a role playing game for water decision making processes

11 de febreiro

Ponente: Ricardo Martínez (Universidad de Málaga)

Título: Cost allocation in augmented networks

18 de febreiro

Ponente. Adriana Piazza (Universidad Tecnica Federico Santa Maria, Chile)

Título: The economics of forestry. On the Mitra-Wan Forestry Model: A Unified Analysis

25 de febreiro

Ponente: Amadeo Fuenmayor (Universidad de Valencia)

Título: Incentivos fiscales a la incorporación de las mujeres casadas al mercado de trabajo. Un análisis matching para el caso de España (con R. Granell e J. A. Sanchis)

 

4 de marzo

Ponente: Gonçalo Faria (Universidade do Porto)

Título: Dynamic Consumption and Portfolio Choice with Ambiguity about Stochastic Volatility

11 de marzo

Ponente: Rene van den Brink (Free University of Amsterdam)

Título: Component efficiency and collusion neutrality of solutions for cycle-free graph restricted games

 

8 de abril

Ponente: Ragnar Arnason (University of Iceland)

Título: Individual transferable quotas: Theory, experience and enforcement

15 de abril

Ponente: Sara Ayllón (Universitat Pompeu Fabra)

Título: Modelling state dependence and feedback effects between poverty, employment and parental home emancipation among European youth

22 de abril

(13:10 horas)

Ponente: Nicolás Porteiro (Universidad Pablo de Olavide)

Título: Political Budget Cycles and Fiscal Decentralization (con P. González, J. Hindriks y B. Lockwood)

29 de abril

Ponente: Jens Hougaard (University of Copenhagen)

Título: Truth-telling and Nash Equilibria in minimum cost spanning tree models

 

6 de maio

(seminario interno)

Ponente: Yolanda Pena Boquete (Universidade de Vigo)

Título: Determinants of the female labour-force participation in a dynamic framework

13 de maio

Ponente: Stefan Houpt (Universidad Carlos III de Madrid)

Título: Squeezing the Lemon: Labour Conflict and Real Wages in the Basque Country (1900-1930) (con J. C. Rojo Cagigal)

20 de maio

Ponente: Francisco Alvarez (Universidad Complutense de Madrid)

Título: Multi-unit auctions with private information: an indivisible unit continuous price model (con Cristina Mazón)

27 de maio

Graciela Sanromán (Universidad de la República - Uruguay)

Título: Intergenerational Educational Mobility: evidence from three approaches for Brazil, Chile, Uruguay and the USA (1995-2006)

 

1 de xuño

(martes)

Ponente: Cristina López Mayán (CEMFI)

Título: Demand for Post-compulsory Education: The Choice  Between Academic and Vocational Tracks

3 de xuño

(Seminario Interno)

Ponente: Xulia González Cerdeira (Universidade de Vigo)

Título: Labor market rigidities and economic efficiency: considering labor as a dynamic input

10 de xuño

Ponente: Miguel Ángel Hinojosa (Universidad Pablo de Olavide)

Título: Soluciones igualitarias y utilitarias en problemas de regateo con información parcial

14 de xuño

(luns)

Ponente: Henk Norde (University of Tilburg, Holanda)

Título: The monoclus of airport games

17 de xuño

Ponente: Paula González (Universidad Pablo de Olavide)

Título: Monitoring Selective Reporting: Increasing the Penalty or the Probability of Detection?

22 de xuño

(martes)

Ponente: Santiago J. Sarandon (Universidad Nacional de La Plata, Arxentina)

Título: O avance da soia na sociedade arxentina: implicacións sociais e económicas

24 de xuño

Ponente: María José Luengo Prado (Northeastern University, USA)

Título: House Prices and Risk Sharing

 

16 de xullo

Ponente: Yukihiko Funaki (Waseda University, Xapón)

Título: Axiomatization and Implementation of Discounted Shapley Values 

28 de xullo

(mércores)

Ponente: Olli Tahvonen (Helsinki University)

Título: Optimal development and structure of Norway spruce forests


 

 

 

 

OUTUBRO
7 de outubro

Ponente: Javier Ruiz Castillo (Universidad Carlos III de Madrid)

Título: La evaluación de las  distribuciones de citas en las ciencias desde una perspectiva  económica

21 de outubro

Ponente: Josune Albizuri (Universidad del País Vasco)

Título: Caracterizaciones de médidas de éxito

28 de outubro

Ponente: David Cantala (Colmex, Colegio de México)

Título: Markovian Assignment Rules arkovian Assignment Rules

 

NOVEMBRO
Decembro
4 de novembro

Ponente: Ioana Schiopu (ESADE)

Título: Inequality and Education Funding: Theory and Evidence form the US School Districts

18 de novembro

Ponente: María Teresa Álvarez (Universitat Autònoma de Barcelona)

Título: An AGE assessment of external and domestic shocks in Spain

¡CANCELADO!

25 de novembro

Ponente: Calin Arcalean (ESADE)

Título: Dynamic Fiscal Interactions and Economic Integration

 

DECEMBRO
 

 



Facultade de CC. Económicas e Empresariais
Universidade de Vigo
Campus Universitario Lagoas-Marcosende
36310-Vigo
GALICIA (España)

Persoa de Contacto: