:

Próximos
Seminarios
Programación
Memoria
Máis Información


2011
 
Agosto

 

XANEIRO
 

Ponente:

Título:

27 de Xanerio

(Seminario Interno)

Ponente: Daniel Miles (RGEA)

Título: "Migration Sorting: some findings for Spain relative to the US" (xunto con X. González) CANCELADO. CAMBIO DE DIA.

 

FEBREIRO

10 de Febreiro

Ponente: Socorro Puy (Universidad de Málaga)

Título: "Stable Coalition-Governments: The Case of Three olitical Parties"

17 de Febreiro

Ponente: Jesús Fernández-Huertas (IAE-CSIC)

Título: "Crossing the Border: Self-selection, Earnings and Individual Migration Decisions"

 

Ponente:

Título:

 

MARZO
3 de Marzo

Ponente: Pedro Calleja (Universitat de Barcelona)

Título: "Aggregate monotonic stable single-valued solutions for cooperative games"

10 de Marzo

Ponente: Rosa García-Orellán (Universidad Pública de Navarra)

Título: "La pesca industrial del bacalao: del mare liberum a la decisión de los mercados"

15 de Marzo

(Martes a las 13:00 h)

Ponente: José Ramón García López (Universidad de Oviedo)

Título: "El papel de los cameranos en la industrialización española"

18 de Marzo

(Viernes a las 13:00 h)

Ponente: Pablo Brañas Garza (Universidad de Granada)

Título: "The role of identity on transfers" (xunto con Marisa Bucheli)

24 de Marzo

Ponente: Pau Pujolàs (IDEA-UAB)

Título: "Policy distortions and aggregate productivity with idiosyncratic firm level uncertainty"

25 de Marzo

(Viernes)

Ponente: Claudia Meo (Universidad del Piemonte Orientale)

Título: "Information Sharing Rules and the Veto Mechanism"

31 de Marzo

Ponente: Fernando López Castellano (Universidad de Granada)

Título: "Liberalism, Institutional Change and Economic Performance: Spain, 1808-1814"

 

 

ABRIL

5 de Abril

(Martes)

Ponente: Jaume Sempere (UC3M-Colegio de México)

Título: "From free access to private property: A coalitional game perspective"

7 de Abril

Ponente: Jaime Morales Hernández (ITESO-Universidad Jesuita de Guadalajara, México)

Título: "Agroecoloxía e Sustentabilidade Rural en México"

13 de Abril

(Mércores)

Ponente: Andrés Carvajal Escobar (University of Warwick)

Título: "Competition in Financial Innovation"

14 de Abril

Ponente: Luisa Muñoz Abeledo (Universidade de Santiago de Compostela)

Título: "Xénero, Traballo e Niveis de Vida na Industria Conserveira de Galicia, 1870-1970"

28 de Abril

Ponente: Jorge González Chapela (Universidad de Alicante)

Título: "The effect of residential location on retirement age: Theory and some evidence on male behavior"

 

MAIO

5 de Maio

Ponente: Gerard van der Laan (VU Amsterdam)

Título: "Fair agreements for sharing international rivers with multiple springs and externalities"

12 de Maio

Ponente: Juan Pedro Gómez (Instituto de Empresa)

Título: "Management Compensation and Market Timing under Portfolio Constraints"

19 de Maio

Ponente: Iliana Reggio (UC3M)

Título: "Misalignment in Survey and Aggregate Consumption Data"

26 de Maio

Ponente: Jorge Onrubia (Universidad Complutense de Madrid)

Título: "Measuring public sector efficiency and welfare costs: an integrative proposal"

 

XUÑO

2 de Xuño

Ponente:

Título:

9 de Xuño

Ponente: Isabel Bartolomé (ISCTE-Lisboa)

Título: "Análisis comparado de los sistemas eléctricos en España y Argentina, 1890-1950"

 

Ponente:

Título:

23 de Xuño

Ponente: Bee-Yan Aw (Penn State University)

Título: Outward Foreign Direct Investment, Quality and Productivity in Taiwan's Electronics Industry

30 de Xuño

 

XULLO
6 de Xullo

Ponente: Darin Lee (Vice President Compass Lexecon)

Título: "What's your number? A model of labor force seniority integration"

13 de Xullo

(Mércores)

Ponente: Bent E. Sorensen (University of Houston)

Título: "Moving to a Job: The Role of Home Equity, Debt, and Access to Credit"


 

SETEMBRO

 

 

 

OUTUBRO

4 de Outubro

(Martes)

Ponente: Elena Molis (Universidad de Granada)

Título: "Random Paths to Stability in Complete Matchings"

6 de Outubro

Ponente: Joana Pinho (Universidade do Porto)

Título: "Spatial Competition between Shopping Centers"

13 de Outubro

Ponente: Maja Rynko (European University Institute and Polish Central Statistical Office)

Título: "Latent variables and framing effects: The measurement of happiness in GSS"t

20 de Outubro

Ponente: Sebastián Cea Echenique (U. Chile)

Título: "Endogenous differential information in financial markets"t Rules

 

NOVEMBRO
Decembro
3 de Novembro

Ponente: Loris Rubini (UC3M)

Título: "The Effects of Trade Liberalization: Welfare, Innovation, and the Distribution of Firms"

8 de Novembro

(Martes)

Ponente: Cristian Trudeau (Universidad de Windsor, Canadá)

Título: "Characterizations of the cycle-complete and folk solutions for minimum cost spanning tree problems"

23 de Novembro

(Mércores)

Ponente: Miguel Vázquez (Florence School of Regulation, European University Institute )

Título: "Pricing flexibility in natural gas contracts using fundamental structure models"

24 de Novembro

Ponente: David Cuberes (University of Sheffield)

Título: "The Gap between Equilibrium and Optimal Fertility"

 

DECEMBRO
15 de Decembro

Ponente: Gunnar Eskeland (Norwegian School of Economics)

Título: "Europe's 2020 goals and the electricity sector"

22 de Decembro

(13:30 h.)

Ponente: Carlos M. Jardón (Universidade de Vigo)

Título: "Deployment of core competencies to obtain success in SMES"

 



Facultade de CC. Económicas e Empresariais
Universidade de Vigo
Campus Universitario Lagoas-Marcosende
36310-Vigo
GALICIA (España)

Persoa de Contacto: