:

Próximos
Seminarios
Programación
Memoria
Máis Información


2017
Xaneiro Febreiro Marzo Abril Maio Xuño
Xullo Agosto
Setembro Outubro Novembro Decembro

 

DECEMBRO

1 de decembro
13.00h
Salón de Graos
Antón Costas (Universitat de Barcelona) - Construir un novo contrato social. Cinco propostas

 

NOVEMBRO
16 de novembro
14.30h
Aula-seminario 7
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

Eduardo Sánchez Llamas (Universidade de Alacante) - A comparison between stock assessment methods and assessment of management scenarios: a practical study case for European hake in GSA’s 12 – 16 
2 de novembro
11.30-13.30h
Aula-seminario 7
Jordi Massó (Universitat Autònoma de Barcelona) - Not all majority-based social choice functions are obviously strategy-proof

Alejandro Neme (Universidad Nacional de San Luis) - Matching in Networks: The Structure of the Set of Stable Allocations

Elena Molis (Universidad de Granada) - Absorbing sets in hedonicui games

Bernardo Moreno (Universidad de Málaga) - The role of domain restrictions in mechanism design: ex post incentive compatibility and Pareto efficiency

 

OUTUBRO
20 de outubro
(venres)
13.00h
Aula-seminario 7
Benito Arruñada (UPF / BGSE)

19 de outubro
15.00h
Aula-seminario 6
Diego Moreno (Universidad Carlos III de Madrid)

18 de outubro
(mércores)
15.00h
Aula-seminario 6
Peter Sudholter  (University of Southern Denmark)

 

SETEMBRO


 

XULLO
18 de xullo
10.30 - 12.15 horas
Aula-seminario 8
SEMINARIO DE INVESTIGACIÓN
Jane Maley (Charles Sturt University, Australia)

10.30-11.15:
Expatriate compensation & Globalisation of Australian SMEs - A synopsis (including time for Q/A and open debate)

11.15-11.45: Coffee-break

11.45-12.15: Editor’s hints to be published in top journals (questions & answers format)

6 de xullo
15.00 horas
Aula-seminario 6
Valeria Bernardo (Universitat de Barcelona)

The effect of entry on price. Evidence from the retail gasoline market
5 de xullo
(mércores)
15.00 horas
Aula-seminario 6
Alejandro Cid (Universidad de Montevideo)

5 de xullo
(mércores)
13.00 horas
Aula-seminario 6
Milena Almagro-García (New York University)

 

XUÑO
22 de xuño
15.00 horas
Aula-seminario 6
Tania Elena González Alvarado (Universidad de Guadalajara, Mexico)

19 de xuño
(luns)
13.00 horas
Aula-seminario 6
Brais Álvarez Pereira (EUI and ODI Fellow at the Ministry of Economy and Finances of Guinea-Bissau)

15 de xuño
15.00 horas
Aula-seminario 6
Teresa Lloyd Braga (Universidade Católica Portuguesa)
CANCELADO
9 de xuño
(venres)
11.00 horas
Salón de Graos
FCCEE
Defensa de Tese:

Nicolás García Torea
(ECOBAS, Universidade de Vigo)

 

MAIO
18 de maio
15.00 horas
Aula-seminario 6
Antonio R. Antunes (Banco de Portugal / NOVA SBE)


 

ABRIL
27 de abril
15.00 horas
Aula-seminario 6
Joana Pinho (Toulouse School of Economics / Universidade do Porto)

21 de abril
(venres)
12.00 horas
Aula-seminario 6
Julio Dávila Muro (Université Catholique de Louvain)

7 de abril
(venres)
12.00 horas
Salón de Graos
Facultade de Ciencias Xurídicas e do Traballo

Defensa de Tese:

David Soto Oñate
(ECOBAS, Universidade de Vigo)

Institutional Performance, Historical Experiences and Cultural Legacies: Contributions from New Institutional Economics

 

MARZO
23 de marzo
15.00 horas
Aula-seminario 6
María José Solís Baltodano (Universitat Rovira i Virgili de Tarragona)

17 de marzo
(venres)
12.00 horas
Aula-seminario 6
Seminario de Tese:

Nicolás García Torea
(ECOBAS, Universidade de Vigo)

16 de marzo
15.00 horas
Aula-seminario 6
Manuel S.Santos (University of Miami)

9 de marzo
15.00 horas
Aula-seminario 6
Tiago Neves Sequeira (Univ. Beira Interior eCEFAGE-UBI, Portugal)

 
2 de marzo
15.00 horas
Aula-seminario 6
Joao Correia da Silva (Toulouse School of Economics / Universidade do Porto)

 

FEBREIRO
23 de febreiro
15.00h
Aula-seminario 6
Martina Kalamárová, Erika Loučanová  (University of Technology in Zvolen, Eslovaquia)

 


XANEIRO
Febreiro
26 de xaneiro
15.00h
Aula-seminario 6
David Soto (Universidade de Vigo, ECOBAS)

19 de xaneiro
15.00h
Aula-seminario 6
Olga Cantó (Universidad de Alcalá)

18 de xaneiro
(mércores)
15.00h
Aula-seminario 6
Petr Parshakov (NRU Higher School of Economics, Rusia)

18 de xaneiro
(mércores)
13.00h
Aula-seminario 6
Mircea Epure (Universitat Pompeu Fabra)



Facultade de CC. Económicas e Empresariais
Universidade de Vigo
Campus Universitario Lagoas-Marcosende
36310-Vigo
GALICIA (España)

Persoa de Contacto:

 crisvsantos@uvigo.es

 www.ecobas.es