:

Próximos
Seminarios
Programación
Memoria
Máis Información


2018
Xaneiro Febreiro Marzo Abril Maio Xuño
Xullo Agosto
Setembro Outubro Novembro Decembro

 

DECEMBRO

19 de decembro
15.00
Aula-seminario 6 
Martín Fernández Sánchez (Paris School of Economics)

 

NOVEMBRO
8 de novembro
15.00
Aula-seminario 6 
Joana Pinho Resende (Universidade do Porto)

 

OUTUBRO
30 de outubro
15.00
Aula-seminario 6 
Lina Mallozzi (Universitá degli Studi di Napoli 'Federico II')

22 de outubro
12.30
Aula-seminario 3
YukihikoFunaki (Waseda University, Japan)


 

SETEMBRO
27 de setembro
15.00
Aula-seminario 6 
José García-Louzao  (Universitat Autònoma de Barcelona)

24 de setembro
13.00
Aula-seminario 7 
Fred Joutz (George Washington University)

The Dutch Disease and Monetary Policy
20 de setembro
15.00
Aula-seminario 6
Juan D. Moreno-Ternero (Universidade Pablo de Olavide)

19 de setembro
13.00
Aula-seminario 6 
Seminario de Tese

Carlos Groba (Universidad de Vigo)

4 de setembro
10.00-18.00
Aula-seminario 6
Sesións de seminarios nas que presentarán os seus traballos investigadores pertencentes a distintas universidades internacionáis.

Investigadores invitados:

Achille Basile (Università degli Studi di Napoli Federico II)
Alberto Iozzi (Università degli Studi di Roma "Tor Vergata")
Chiara Donnini (Università degli Studi di Napoli Parthenope)
Emma Moreno (Universidad de Salamanca)
Joao Correia (Universidade do Porto)
Juan Pablo Rincón (Universidad Carlos III de Madrid)
Mariangela Zoli (Università degli Studi di Roma "Tor Vergata")
Marta Kornafel (Uniwersytet Ekonomiczy w Krakowie)
Nizar Allouch (University of Kent)
Vicenzo Scalzo (Università degli Studi di Napoli Federico II

Consulta o programa no seguinte enlace.

 

XULLO
11 de xullo
12.00
Salón de Graos    
LECTURA DE TESE DOUTORAL

Božidar Vlačić (Universidad de Vigo)

5 de xullo
11.15
Aula-seminario 6 

Bernardo Moreno (Universidad de Málaga)

Domains admitting ex post incentive compatible and respectful mechanisms: a characterization for the two alternatives case

Elena Molis (Universidad de Granada)

Work Productivity and Income Redistribution in a Voting Experiment

Juan Vidal (Universidade de Vigo)

Flood Prevention: Efficiency and Stability in river basins

 

XUÑO
27 de xuño
13.00
Aula-seminario 6
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

Ixai Salvo (Centro Tecnológico del Mar - CETMAR)

20 de xuño
13.00
Seminario B
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

José Luis Santiago Castro-Rial (Universidade de Vigo)

7 de xuño
13.00
Aula-seminario 6
Stephan Lutter (Vienna University of Economics and Business)

4 de xuño
13.00
Aula-seminario 6
Vandanet Hing (Royal University of Law and Economics, Camboxa)

 

MAIO
31 de maio
15.00
Aula-seminario 6
Ricardo M. López Bush (Universidad del País Vasco, UPV/EHU)

28 de maio
13.00
Aula-seminario 6
Giovanna Michelon (University of Exeter Business School)

25 de maio
13.00
Aula-seminario 6
Gabriel Oddone (FERRERE /  Centro de Investigaciones Económicas (CINVE) de Montevideo, Urguay)

25 de maio
12.00
Aula-seminario 7
José Moyano (Universidad de Jaén)

Configuración y mecanismos de flexibilidad en la cadena de suministro

Pedro Martínez-Jurado (Centro Universitario de la Defensa, Zaragoza)

Sostenibilidad de la cadena de suministro: Valorización de residuos y subproductos, y evaluación del nivel de implementación de Lean Management
24 de maio
15.00
Aula-seminario 6
Andrés Salamanca (Tolouse School of Economics)

Random Dictatorship and the Value in Cooperative Games with Incomplete Information
23 de maio
13.00
Aula-seminario 6
Javier Ojea (Universidad Complutense de Madrid)

16 de maio
13.00h
Aula-seminario 8
SEMINARIO DE TESE

Božidar Vlačić 
(Universidade de Vigo)

15 de maio
13.00h
Aula-seminario 6
Emanuela Rosazza Gianin (Università degli Studi di Milano-Bicocca)

8 de maio
13.00h
Aula-seminario 6
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

Alexandre Alonso & Jaime Otero (Marine Research Institute -CSIC)

8 de maio
15.00h
Aula-seminario 6
Alberto Trejos (INCAE Business School, Costa Rica)

4 de maio
12.00
Aula-seminario 6
Rafael Treibich (University of Southern Denmark)

3 de maio
13.00h
Aula-seminario 6
Petr Parshakov (National Research University Higher School of Economics)
Is diversity good or bad? Evidence from eSports teams analysis

Marina A. Zavertiaeva (National Research University Higher School of Economics)
Managerial perspective and corporate financial policy


 

ABRIL
26 de abril
CANCELADO
Lina Mallozzi (Università degli Studi di Napoli 'Federico II', Italia)

13 de abril
13.00h
Aula-seminario 6
Roberto Serrano (Brown University, EEUU)

4 de abril
13.00h
Aula Miralles 1
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

Ben Halpern (University of California)

 

MARZO
22 de marzo
15.00h
Aula-seminario 6

Itziar Lazkano (University of Wisconsin-Milwaukee)

14 de marzo
13.00h
Aula-seminario 6
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

Iria García Lorenzo (University of Vigo)
Participation in Fishermen’s Associations. Study applied to the small-scale fisheries of Galicia 
1 de marzo
15.00h
Aula-seminario 8
Yves Sprumont (University of Montreal)

 

FEBREIRO
22 de febreiro
15.00h
Aula-seminario 6
Enrique Mandado (Universidade de Vigo / Universidade do País Vasco)

19 de febreiro
11.00h
Aula-seminario 6
Francisco J. Beltrán Tapia (Norwegian University of Science and Technology)

7 de febreiro
13.00h
Aula-seminario 6
INTERDISCIPLINARY FISHERIES SEMINAR

Xiaozi Liu (University of Vigo) - The Supply Response of Small-Scale Fishers in a License-Controlled Mixed Fishery 

 


XANEIRO
Febreiro




Facultade de CC. Económicas e Empresariais
Universidade de Vigo
Campus Universitario Lagoas-Marcosende
36310-Vigo
GALICIA (España)

Persoa de Contacto:

 crisvsantos@uvigo.es

 www.ecobas.es